Mida teha talvisel õuesünnipäeval?

Segane aeg nõuab uusi kombeid ja harjumusi. Mängutubade asemel tuleb peod pidada õues. Täna jagan ma kogemusi, mida teha talvisel õuesünnipäeval ning mõningaid oma tähelepanekuid oma kogemusest, mis on ehk abiks või julgustuseks õuesünnipäeva korraldamisel.

Algatuseks, kallid vanemad, ärge mõelge ega organiseerige üle. “Kas neil ikka on lõbus?”, “Kas nad saavad hakkama?” ,”Ega ma midagi olulist ära ei unustanud?” on harilikud küsimused. On küll lõbus, sest nad tõenäoliselt teevad midagi, mida nad iga päev ei tee ja saavad väga hästi hakkama.

Lastele piisab tegelikult üsna vähesest. Tihti kasvõi ainult sellest, et saab õues vabalt ringi joosta, kuhugi ronida või midagi torkida. Kui seltskonnas on veel pall, ongi juba pidu korda läinud. Mul on alati kotis ka 10-meetrine köiejupp, mida ma alati välja ei võta, aga kord on seda kasutatud hüppenöörina (teate küll, ühed keerutavad ja terve rivi teisi hüppab) ja kord rakendati sellega hobune hobusejuhi külge 😀 Täiesti erinevatest kohtadest sünnipäevalapsega tuttavad on koos ennastunustavalt liivalossi ehitanud või kelgutanud. Rõõmu on valmistanud taskulampidega pimedas lihtsalt jooksmine, lihtsalt kivide otsas ronimine või üks üle kraavi murdunud puu.

sünnipäev õues

Kui on kutsutud erinevad seltskonnad (kool, trenn, peretuttavad, naabrid), siis need üldjuhul siiski vabatahtlikult ei kipu segunema ja vajavad kaasaaitamist. Palju oleneb muidugi laste julgusest ja temperamendist.

Kui pikk pidu peaks olema?

Õuesünnipäevaks paras aeg on külmemal ajal umbes 2 tundi – 1,5 tundi aktiivset tegevust ja pool tundi söömist. Väiksematele piisab juba 1,5 tunnist. Tegelikult on enam-vähem igas grupis keegi juba 45 minuti järel hakanud süüa küsima. Väga hästi lähebki peale pirukapaus ootamatult ja kusagil täiesti suvalises kohas. Selleks pausiks on olnud ka õunasektoreid või lihtsalt pakk küpsiseid motivatsiooniks. Söömise peale tuleb muidugi ka janu ja jook peab seega alati kaasas olema. Limonaad selleks ei sobi.

Toit ja jook

Väga hästi on lastele meeldinud soe supp (täiesti erinevaid olen näinud: sõdurisupp, hernesupp, frikadellisupp, borš) ja viineripirukad.

õuesünnipäev

Magus ei pea olema tort, sobib ka muffin, sõõrik või kringel. Eriti on rõõmu valmistanud, kui oma tükki saab ise kaunistada. Küünlaidki ei ole kõikide laudadel olnud.

õuesünnipäev sünnipäev õues

Joogiks vesi, tee või soe mahl/mahlajook.

Nõudeks kas ühekordsed nõud või mina kasutan praegu juba IKEA plasttaldrikuid, kausse ja joogitopse.

Mida siis teha talvisel õuepeol?

Mõned ideed aktiivseks tegevuseks.

  • tuub, kelgutamine, suusatamine, uisutamine, matkamine
  • lõke ja grillimine (lastele lisaks viiner, lihapall, lõkkeleib, vahukomm)
  • teemapidu (loomakostüümidega saan mina aidata) ja lihtsalt tantsimine
  • kutsuda näomaalija
  • pimedal ajal taskulambid

Midagi jäi veel küsimata? Kirjuta mulle ja leiame sobiva lahenduse. Messengeri akna leiad paremalt. Lehelt kirjutades ei pea ka kuhugi sisse logima.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *